دادستان کل آمریکا: – تا زمان مقتضی – در سمت خود باقی خواهم ماند

[ad_1]

به گزارش چه نیوز به نقل از گاردین، «جف سشنز» روز پنج شنبه تأکید کرد که به رغم انتقادات فراوان «دونالد ترامپ» از عملکرد وی، «تا زمان مقتضی» به انجام وظایف محوله در سمت «دادستان کل» آمریکا ادامه خواهد داد.

گفتنی است که ترامپ در مصاحبه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، از انتصاب جف سشنز به سمت دادستان کل آمریکا احساس پشیمانی کرد؛ آنهم به این دلیل که جف سشنز خود را از روند تحقیقات پیرامون روابط احتمالی میان تیم انتخاباتی ترامپ و مقامات روسیه کنار کشیده است.

با گذشت شش ماه از دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، وی بیش از هر زمان دیگر از کناره گیری دادستان کل آمریکا از پرونده تحقیقات پیرامون اتهامات روسیه آشفته و نگران به نظر می رسد.

دادستان کل آمریکا درست ساعاتی پس از انتقادات تند و علنی ترامپ از عملکرد خود با حضور در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: «من افتخار دارم که در سمت دادستان کل انجام وظیفه نمایم. ما عاشق این شغل هستیم. ما این بخش را دوست داریم و تصمیم دارم تا زمان مقتضی، به انجام وظایف محوله ادامه دهم».

گفتنی است که رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز، علاوه بر انتقاد از جف سشنز به دلیل کناره گیری اش از نظارت بر روند تحقیقات پیرامون مداخله ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا و تبانی احتمالی میان تیم انتخاباتی ترامپ و مقامات مسکو، «راد روزنشتاین» معاون دادستان کل آمریکا را نیز به دلیل تعیین یک دادستان ویژه جهت نظارت بر این تحقیقات مورد سرزنش قرار داد.

ترامپ در این باره گفت: «سشنز نمی بایست خود را کنار می کشید؛ و اگر وی قصد کناره گیری داشت، باید پیش از تصدی این سمت به من اطلاع می داد و [در اینصورت] من فرد دیگری را تعیین می کردم!»

شایان ذکر است که «جف سِشنز» یکماه پیش در جلسه شهادت خود در برابر اعضای «کمیته اطلاعاتی مجلس سنا» اتهام هرگونه آگاهی و یا مشارکت در تبانی احتمالی با دولت روسیه در جهت تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را قاطعانه رد کرد.

دادستان کل آمریکا همچنین شایعات منتشره در خصوص دیدار خصوصی و محرمانه خود با «سرگئی کیسلیاک» سفیر روسیه در واشنگتن را طی رقابتهای انتخاباتی ترامپ رد نمود.

سشنز در مورد این شایعات گفت: «من هیچ دیدار خصوصی نداشتم و هیچ مکالمه و گفتگویی با سفیر یا هر مقام دیگر روسی را به یاد نمی آورم».

دادستان کل آمریکا در دفاع از خود در برابر اتهاماتی دال بر نقش احتمالی وی در فرآیند ایجاد ارتباط میان مقامات کاخ کرملین و اعضای تیم انتخاباتی ترامپ اظهار داشت: «من به مدت بیست سال در بدنه دولت آمریکا همکار شما [اعضای کمیته اطلاعاتی سنا] بودم و این اتهام که در یک تبانی و زد و بند با دولت روسیه برای ضربه زدن به آمریکا دست داشتم و یا از آن آگاه بودم، یک دروغ وحشتناک و نفرت انگیز است».

گفتنی است که «جیمز کومی» رئیس سابق و برکنار شده «اداره تحقیقات فدرال آمریکا»- اِف بی آی- در جلسه شهادت خود در برابر کمیته اطلاعاتی مجلس سنا، جف سشنز را در جنجال کنونی که بر سر مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد، در کانون توجهات قرار داد. 

کومی در جلسه شهادت خود ادعا کرد که در مورد تماسهای سشنز با مقامات مسکو بیش از آنچه که افشاء شد، اطلاعات دارد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *